• KASK NARCIARSKI HEAD TREX BLACK

Maksymalną ochronę zapewnia niezawodna technologia ABS Hardshell kasku TREX. Pełna Beanie Liner zapewnia całodzienny komfort, a nowa konstrukcja Cantilever sprawia, że podszewka pozostaje komfortowa i pozbawiona zmarszczek podczas regulacji rozmiaru.

ROZMIAR X
300.00 -14% 259.00
szt.
Wysyłka w ciągu 24h
Cena dostawy 20
Kurier Przedpłata 20
Kurier 26
Zostaw telefon

ROZMIAR XS/S 52-55

Właściwości:

  • Head 3D Fit umożliwia dokładne poziome i pionowe dopasowanie kasku do kształtu głowy.
  • System Thermal Ventilation, czyli wentylacja cieplna to automatyczny system wentylacji, który odprowadza ciepłe powietrze z głowy na zewnątrz, nie dopuszczając do wnętrza powietrza chłodzącego.
  • Miękki materiał Microfleece firmy Beanie Liner doskonale dopasowuje się do głowy, a tym samym unika się siniaków i nieprzyjemnego wejścia zimnego powietrza. Strefy siatki kształtowej umożliwiają wyprowadzenie ciepła i wilgoci na zewnątrz, a także system wentylacji zapewnia przyjemny klimat głowy.
  • Wyjmowane nauszniki można zdejmować w zależnści od pogody, lub do czyszczenia.

Technologie:

Hard Shell Technology- wykonany w najbezpieczniejszej dla użytkownika oraz najbardziej odpornej na uderzenia technologii, dodatkowo umożliwiającej regulację temperatury w kasku dzięki kanałom wentylacyjnym.

 

CE EN 1077 
CE EN1077 jest europejskim, narciarskim i snowboardowym standardem zaświadczającym że kaski przeszły pomyślnie testy kolizyjne i punktowe. By określić efekty oddziaływania na kask, wartość bazowa jest określana przy użyciu maksymalnej siły jaką wygenerować może narciarz, snowboardzista. W ten sposób sprawdzana jest zdolność kasków do absorpcji uderzenia poprzez ich deformację. (Dlatego też kask powinien zawsze zostać wymieniony po wypadku. Nawet jeżeli z zewnątrz wygląda na nieuszkodzony, wewnętrzna struktura może być osłabiona). Testy punktowe np, test kijka narciarskiego, symulują wpływ uderzenia ostrymi, cienkimi przedmiotami. By przejść ten test kask nie może dopuścić do przebicia zewnętrznej skorupy. Dotyczy to również otworów wentylacyjnych, istotnie więc wpływa na rozwój systemów wentylacji. Im większe są otwory wentylacyjne tym większe zagrożenie, że taki przedmiot dotrze do samej głowy. Dlatego też kaski muszą być rozsądnym połączeniem ochrony i wentylacji. Oczywiście wszystkie kaski HEAD odpowiadają standardom tej normy.